Sloupsko-šošůvské jeskyně

 Vzdálenost cca 500 m

Sloupsko – šošůvské jeskyně jsou významnou paleontologickou lokalitou. Volně přístupné jeskyně skýtaly v pleistocénu útočiště a zimoviště dnes již vyhynulým druhům savců. Byl to především medvěd jeskynní. V sedimentech Sloupsko – šošůvských jeskyní se dochovalo obrovské množství kosterních zbytků tohoto zvířete.

SŠJ nabízí nejdelší turistům přístupnou návštěvní trasu, která je zpřístupněná až do délky 1760 m. Jeskyně nabízí několik druhů prohlídek a je zpravidla otevřená po celý rok. Pro více informací navštivte tuto stránku.

Kostel Sv. Panny Marie Bolestné

 Vzdálenost cca 30 m

Toto poutní místo i farnost jsou spojeny s milostnou sochou Panny Marie Bolestné, za kterou přicházejí již více než 250 let zástupy poutníků. Sloupský barokní chrám patří k významným architektonickým památkám.
(zdroj)

Punkevní jeskyně a propast Macocha

 Vzdálenost cca 9,5 km

Prohlídky Punkevních jeskyní probíhají již od roku 1909, přičemž v dnešní podobě je možné navštěvovat jejich krásy od roku 1933. Nově zbudovaným vstupem se vydáte na prohlídku nejspíše nejpopulárnějšího jeskynního komplexu v České republice, který je spojen s propastí Macochou. Délka zpřístupněné trasy činí v současnosti 1250 m a specialitou Punkevních jeskyní je lodičková část prohlídky.

V průběhu hlavní turistické sezóny důrazně doporučujeme rezervovat vstup předem, neboť návštěvní kapacita jeskyní bývá tradičně zcela vyčerpána. Více informací nalznete zde.

Zámek Rájec nad Svitavou

 Vzdálenost cca 8,7 km

Zámek v Rájci byl dostavěn v roce 1769, prohlídky v jeho prostorách prochází od roku 1949. V 50. letech byla v prvním patře instalována obrazárna z nashromážděných uměleckých sbírek šlechtického rodu Salmů. Sbírce bylo roku 1955 vyhrazeno celé první poschodí. V roce 2011 byla tako instalace změněna na privátní a hostinské apartmány z 2.poloviny 19. století.

Dnes je státní zámek Rájec nad Svitavou Národní kulturní památkou.

Více informací můžete nalézt na stránkách zámku.

Adrenalinové centrum Baldovec

 Vzdálenost cca 12,8 km

Velmi oblíbené sportovní centrum v Baldovci nabízí spoustu aktivit, od horolezecké věže, která je nejvyšší celodřevěnou stavbou ve střední Evropě, přes lanové centrum  a lanovku.

Věnovat se můžete také paintballu, lukostřelbě a střelbě z praku, zahrát si týmové hry a spoustu dalšího. Příjemný den můžete završit v místním wellness centru se solnou jeskyní, vodním světem a masážemi. Třešničkou na dortu je zdejší restaurace, v níž vaří uznávaný šéfkuchař Jan Rimpler, který má za sebou mnoho let zkušeností ze zahraničí, byl šéfkuchařem luxusní restaurace Noem Arch Brno a je pravidelným hostem Dobrého rána v České televizi.

Víte o centru se dozvíte na www.baldovec.cz

Jeskyně Balcarka

 Vzdálenost cca 6,5 km

Prohlídka probíhá za příjemných 7°-8° C na trase o délce 720 metrů asi jednu hodinu. Během ní si stihnete prohlédnout spoustu krásných krápníků, kterou jsou chloubou tohoto jeskynního komplexu. Více o jeskyni a prohlídkách se dozvíte na webových stránkách.

Jeskyně Výpustek

 Vzdálenost cca 19,7 km

Výpustek vystupuje z řady zde prezentovaných jeskyní tím, že větší část prohlídky tvoří bývalý armádní komplex. Spojit tak můžete prohlídku přírodní krásy s vojenskou historií. Unikátní zážitek je umocněn speciální světelnou show na samotném závěru prohlídky. Pro více informací navštivte webové stránky jeskyní.

Souhrnné informace

Sloup je umístěn v krásné kotlině mezi kopci s obrovským množstvím lesů, lesních cest a peších turistických tras. Na své si tak přijdou jak milovníci kol, tak výletníci a ti z Vás, kteří chtějí procházet krásnou přírodou. Nezapomeňte s sebou vzít kolečkové brusle, těsně za samotným středem obce se nachází několik kilometrů dlouhá nově zbudovaná cyklostezka táhnoucí se mezi zalesněnými kopci.

V létě se můžete ochladit na místním koupališti a sháníte-li ubytování, poslouží Vám ubytovací kapacity místních hotelů a místní oblíbený autokemp.

Možností je ve Sloupu nepočítaně, přijeďte se podívat na vše, co Vám nabízí. A zastavcte se u nás, abyste den završili příjemným posezením.